Jdi na obsah Jdi na menu
 


Česká obec sokolská připravuje na 15. světovou gymnaestrádu (WG) 2015, která se bude konat 12. – 18. července 2015 Helsinkách, Finsko, opět společnou, hromadnou, koedukovanou skladbu ČOS a sálovou koedukovanou skladbu ČOS.

      Jako autorky hromadné skladby byly vybrány sestry Helena Peerová a Anna Jurčíčková, které nabídly skladbu s pracovním názvem „Společně v pohybu“ na hudbu skupiny Queen  pro všechny věkové kategorie, muže a ženy. Skladba bude cca osmiminutová.
      Organizátoři 15. WG vyhlásili rok 2015 rokem „all generation together“ – všechny generace společně. Proto také budou ve skladbě cvičit tři generace – mladší , střední a senioři - společně na jednu hudbu s různým pohybovým obsahem. Poměr mužů a žen není rozhodující.

Z naší jednoty nacvičují tuto skladbu ses. E. Brňáková, H. Pokorná a V.Bártková, z Děčína (cca 14 lidí)